• پایگاه اطلاع رسانی

  نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد: بررسی عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان

تاریخ ارسال : 1402/08/16

بررسی عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر به استان سیستان و بلوچستان ، با اشاره به اهداف و رسالت ذاتی بنیاد مسکن در ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد به حوزه های جدید از جمله فعالیت در حاشیه شهرها ، نهضت ملی مسکن و ساماندهی حاشیه شهرها اشاره و بر تداوم تلاش ها به منظور حصول نتیجه در شان این نهاد اانقلابی تاکید و اضافه کردند نفس قدسی حضرت امام نهادی با برکت را شکل داده که جوانانی انقلابی در آن  از جمله در بحران ها پای کار هستند .

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان این مطلب گفت : چند ماموریت اساسی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است این است که در ساخت مسکن محرومین غفلت نشود و در حوادث و بلایای طبیعی ساخت واحد های آسیب دیده باید با سرعت انجام گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد افزود: ما همیشه در کنار دولت ها هستیم ، مصداق آن مسکن مهر در دولت دهم و نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم است که بیشترین ساخت و سازها را بنیاد مسکن عهده دار است.

روحانی نژاد ادامه داد : دولت برنامه ساخت چهار میلیون واحدمسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن  را در دوره چهار ساله دارد که نه تنها یک میلیون واحد آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محقق می شود،بلکه یک میلیون قطعه زمین هم توسط این نهاد در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار خواهد گرفت.

 وی همچنین اظهار داشتند: در تولید مصالح ساختمانی که برابر شده با زندگی محرومان ، در توجه به ساخت مسکن شهری و تقویت ماشین آلات بخصوص بصورت اکیپی باید دقت نظر داشت.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در موضوع ساماندهی پیش قدم است و می تواند الگوی دیگر سازمانها باشد. تمامی ماموریت هایی که در کشورانجام می شود بنیاد مسکن استانها انجام می دهند که موضوع ساماندهی حاشیه شهر ها در این استان افزون بر آن است .

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال مقاوم سازی واحد های مسکونی در روستاها است و  مردم در این امر پیش قدم شده اند به همین دلیل وضعیت بهتری در حال ایجاد است و در حوادث از جمله زلزله 5 و یا 6 ریشتری میزان خسارات در واحدهای مسکونی  کاهش یافته است و این حکایت از خدمات ارزشمند  نظام و بخصوص خدمات بی بدیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دارد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت :در غفلت های دستگاههای مختلف حاشیه شهرها بوجود آمده که این معضل جدی است و اگر حادثه ای همچون زلزله رخ دهد ، خسارات در حاشیه شهر ها فراوان خواهد بود لیکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آنقدر توانمند است که حاشیه شهرها و سکونتگاههای غیر رسمی را ساماندهی کند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همیشه در صحنه و میدان  است و ما در تلاشیم تا بافت های حاشیه شهرها را در کشور ساماندهی کنیم که این توان اجرایی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد در پایان گفت : بزرگترین سرمایه منابع انسانی است و اگر توجه ویژه شکل گیرد راندمان کار از نظر کمی و کیفی ارتقا می یابد.

وی افزود: مدیران باید در راستای ارتقاء دانش و آشنایی و بهره گیری از فناوری های نوین و آموزش به نیروها توجه داشته باشند تا در کیفیت کار هم نتایج مطلوبی را شاهد باشیم.

موضوع خبر :
 • بررسی
 • عملکرد
 • بنیاد
 • مسکن
 • انقلاب
 • اسلامی استان
 • سیستان
اشخاص :
 • نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
حوزه متولی :
 • حوزه نمایندگی ولی فقیه
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد: بررسی عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان چیست؟

سوال:
بالا